O Narzędziowniku i prowadzących

Gra Wygrywaj Wolontariat – jak używać gry jako narzędzia ewaluacji pracy wolontariusza?

Na warsztacie zaprezentowana zostanie gra planszowa – „Wygrywaj Wolontariat”. To narzędzie ewaluacji w rękach koordynatora wolontariatu pozwala rozumieć doświadczenia, emocje i refleksje wolontariuszy. W atrakcyjnej i lekkiej formie gry pokażemy, jak wygląda współpraca z organizacją z perspektywy wolontariusza, co można w niej usprawnić i jakie doświadczenia wyróżniają ją pozytywnie spośród innych NGO.

Prowadzący: Marcin Łączyński – współautor gry „Wygrywaj Wolontariat”. Prezes InteliGames, autor kilkudziesięciu gier szkoleniowych. Z wykształcenia medioznawca, marketingowiec i statystyk, naukowo i zawodowo związany z Uniwersytetem Warszawskim. Autor bloga gry-szkoleniowe.blogspot.com oraz wydanej w 2013 roku i wyróżnionej przez Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu książki „Gry Szkoleniowe. Praktyczny Przewodnik”.


Krótkie filmy – dobry sposób na edukację o wolontariacie

Warsztat skierowany jest do osób zainteresowanych promocją wolontariatu i edukacją o wolontariacie. To spotkanie w szczególności dla tych, którzy używają lub chcą używać krótkich form filmowych w celu szkolenia wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu oraz zachęcania do wolontariatu. Prowadząca pokaże jak metodycznie używać kilkuminutowych animacji. Uczestnicy zobaczą również materiały przygotowane przez Biuro Programu Korpus Solidarności – animacje w technice Graphic Recording, tworzące 10-odcinkowy serial, przedstawiający szeroko tematykę wolontariatu, a oprócz tego poznają inne ciekawe animacje nawiązujące do tematyki wolontariatu.

Prowadząca: Katarzyna Tadeusiak-Jeznach – trenerka i badaczka. Ukończyła studia z Rewalidacji i Informatyki Gospodarczej. Przez 20 lat związana z sektorem pozarządowym, głównie z Fundacją Pole Dialogu, Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich, agendą ONZ –UNDP i wieloma innymi organizacjami. Jako praktyk partycypacji zaangażowana w liczne procesy konsultacyjne oraz projekty społeczne. Autorka programów szkoleniowych, gier i projektów edukacyjnych. Aktualnie pracuje w Programie Korpus Solidarności jako Główna Specjalistka ds.programów edukacyjnych.


Badanie kompetencji – narzędzie Lever Basic

Wykład o znaczeniu kompetencji miękkich w wolontariacie i sposobie ich mierzenia. Poznamy bezpłatny test kompetencji – Lever Basic umożliwiający badanie 13 kompetencji miękkich cenionych na rynku pracy. Mogą z niego skorzystać wolontariusze, uczniowie, studenci, osoby wchodzące na rynek pracy oraz wszyscy inni, którzy chcieliby poznać swoje mocne strony.

Prowadzący: Paweł Wilk edukator społeczny, animator, trener, ekspert zajmujący się rozwojem lokalnych społeczności wiejskich. Prezes Stowarzyszenia „Wiatraki Mazur”. Asesor i tutor modelu LeverBasic, który w Stowarzyszeniu „Wiatraki Mazur” jest wykorzystywany do badania kompetencji społecznych uczniów z Aktywnych Szkolnych Klubów Wolontariatu. Certyfikowany doradca lokalny FIMANGO oraz edukator Aflatoun – Programu Edukacji Finansowej i Społecznej. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w realizacji projektów społecznych.