O warsztatach i prowadzących

Jak współpracować z dziennikarzami promując działania wolontariackie?

Uczestnicy warsztatu dowiedzą się: na czym w praktyce polega praca dziennikarza, co robić w ramach budowania i podtrzymywania dobrych relacji z dziennikarzami oraz jak przygotować krótką, treściwą i interesującą informację prasową dla reporterów. Podczas warsztatu przekonamy się, że łatwiej dotrzeć do mediów i zbudować relacje z ich przedstawicielami, kiedy zrozumie się specyfikę dziennikarskiego fachu i dowie się jak wygląda szukanie informacji, czy przygotowywanie tekstów i programów.

Prowadząca: Donata Chruściel – Dziennikarka, dokumentalistka, filmoznawczymi, specjalistka ds. PR. Wydawca audycji informacyjnych i publicystycznych oraz autorka scenariuszy w Polsat News. Współpracowniczka miesięcznika „Film”, dla którego przeprowadziła wywiady z m.in.: Normanem Davisem, Sławomirem Idziakiem, Markiem Niedźwieckim czy Markiem Krajewskim. Była rzeczniczka prasowa i dyrektor ds. marketingu w klubie piłkarskim Ruch Chorzów. Współwłaścicielka agencji PR „Stąd do Celu”.


Zdrowie psychiczne po pandemii – jak zadbać o siebie i wolontariuszy

Warsztat obejmować będzie zagadnienia dotyczące rozumienia psychologicznych mechanizmów reagowania w sytuacji pandemicznej, sposobów radzenia sobie ze stresem własnym oraz obawami wolontariuszy i podopiecznych. Skupimy się na charakterystyce zakłóceń w funkcjonowaniu psychicznym, spowodowanych życiem w warunkach pandemicznej izolacji – nacechowanych wyczerpaniem zasobów chroniących dobrostan i stabilność działania. Uczestnicy poznają trening budowania relacji poprzez wykorzystanie modelu Racjonalnej Terapii Zachowania oraz oddziaływań spójnych z ideą Self – Compassion (Współczucia i zrozumienia).

Prowadząca: dr Lidia Świeboda-Toborek – psycholog, trener w zakresie umiejętności interpersonalnych i interwencji w sytuacjach kryzysowych. Pracuje w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach. Prowadzi poradnictwo i konsultacje psychologiczne, zajmuje się diagnozą psychologiczną. Od początku pandemii świadczy pomoc osobom chorującym i ich rodzinom poprzez poradnictwo osobiste i obsługę telefonu interwencyjnego.


Zrozumieć media społecznościowe

Warsztat dedykowany organizacjom, prowadzącym lub planującym promocję swoich projektów w mediach społecznościowych. Prowadzący naprowadzi uczestników, jak dopasować social media do danych potrzeb. Uczestnicy dowiedzą się: jak tworzyć treści na potrzeby różnych kanałów, jak analizować statystyki na potrzeby swojej

Prowadzący: Marcin Kurnik – animator, trener oraz mediator, pasjonat przyrody, fotografii i muzyki, twórca brandu Deptaj. Prezes Fundacji Q, wiceprezes stowarzyszenia „Wsparcie” w Nowej Dębie. Twórca Muzeum Opowieści, powstałego na terenie dawnej szkoły w Rozalinie, aby dzielić się kulturą „inną”, niepopularną. Prowadzi strony na Facebook’u: Fundacji Q, City NGO, Wędrowiec Festiwal Wędrowania.


Talenty na wagę złota – jak je pozyskać i utrzymać w NGO?

Warsztat poświęcony rozwojowi talentów w zespole. Uczestnicy dowiedzą się, czym jest talent i dlaczego warto szukać talentów wśród wolontariuszy. Nakreślony zostanie „Rysopis Talentu w Wolontariacie”. Uczestnicy odkryją, jak rozpoznawać talenty i jak na tej podstawie dobierać role w zespole, aby były one dostosowane do predyspozycji osób. W trakcie warsztatów dowiemy się, jak zatrzymać utalentowanych oraz jak rozwijać ich uzdolnienia. Prowadząca pokaże również, jakie są możliwości wspierania i wpływu liderów.

Prowadząca: Regina May – HR Business Partner, trener, doradca zawodowy. Od 20 lat związana z HR. Zweryfikowała tysiące CV i przeprowadziła setki rozmów kwalifikacyjnych. Wykłada na uczelni, udziela doradztwa zawodowego, szkoli doradców zawodowych. Ukończyła studia z zakresu zarządzania firmą, psychologii w zarządzaniu, zarządzania jakością, pedagogiki, coachingu i doradztwa zawodowego. Uczy się przez całe życie. Prowadzi bloga: www.reginamay.pl. Jest założycielką Fundacji „Anioły Edukacji”.